Program

Aktuálně


ONDRA FENCL a skupina HROMOSVOD

Pátek 1. 7. 2022

Hudební skupina Hromosvod plná elitních českých sidemanů hraje muziku, která se vymyká tradičním proudům. Texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů, uvěřitelný zpěv, virtuózní housle, knopflerovská kytara a nekompromisní rytmika – to je dnešní Hromosvod. Středobodem je autorská tvorba devětatřicátníka Ondřeje Fencla. Zpěváka, klávesistu a kytaristu Fencla doprovází na elektrickou kytaru Vojtěch Jindra, na housle Hana K. Vyšínská, na basu Jaryn Janek a liberecký bubenický matador Tomáš Marek.
A tak si myslíme, že není proč váhat. Těšíme se na vás!


Blues and GospelDuo Ptaszek & Bužma

Neděle 3. 7. 2022


To jsou originální bluesoví písničkáři Matěj Ptaszek a Lubomír Bužma Khýr.
Bužma byl před lety členem dua Retro Blues. Zpěvák a profesionální hráč na foukací diatonické harmoniky, vystudovaný fotograf a spisovatel Matěj Ptaszek hrával v duu s Ľubošem Beňou a byl členem skupiny Dobré ráno blues band. V roce 2012 se Matěj Ptaszek umístil v celosvětové anketě časopisu Twoj Blues na patnácté příčce nejlepších bluesových harmonikářů světa. Na svém hudebním kontě má pět oficiálních CD.

https://www.casopismuzikus.cz/clanky/matej-ptaszek-dobre-rano-bluesmane-rekni-mi-jak-se-mas

Lubomír BUŽMA Khýr je víc než zajímavá postava české hudební scény. Díky vrozené skryté oční vadě přišel o zdravé oči a ocitl se ve stavu praktické slepoty. Přijal tuto životní výzvu, opustil pracovní pozici bankovního ředitele a ještě více přilnul ke svým kytarám. Nyní se hráč na akustickou kytaru, dobro kytaru, banjo a foukací harmoniku věnuje akustické bluesové muzice s českými texty. Repertoár tvoří z velké části vlastní písničky a také tradicionály a gospely s originálními úpravami textů do češtiny. Své bohaté zkušenosti ze společného hraní s polským bluesmanem Markem Wojtowiczem a následného desetiletého působení v duetu Retro Blues, kde se autorsky i interpretačně podílel na polovině repertoáru souboru a v neposlední řadě také společného vystupování a hraní s Pepou Streichlem dnes bohatě využívá nejen ve studiu, ale zejména na živých vystoupeních. Tento bluesman s banjem na klíně, foukací harmonikou ve stojánku v ústech, s pravou nohou na ozvučené dřevěné krabici a s tamburínou na levé noze nejen vypadá, ale i skutečně zní originálně, zejména když při tom zpívá jednu ze svých písniček ve slezském nářečí.


Aktuální výstava

Galerie

kde se pravidelně konají vernisáže výstav a další kulturní akce

Ivan Hlas

Michal Prokop + Luboš Andršt + Jan Hrubý

Mucha

Luboš Pospíšil

Buchty a Loutky

Mäkkelä

Jakub Folvara

Jakub König

Kittchen

MyBand