Program

Aktuálně


JAN BURIAN: Jsem písničkář

Sobota 26. 11. – 20:00   

Kdo je Jan Burian? Odpovědět v jedné větě na tuto otázku vlastně ani není možné.

Určitě je písničkář – od roku 1970 vystoupil na více než čtyřech tisících koncertů. V současné době vystupuje sólově, ale i s rockovou kapelou Jan Burian Band a originálním nadžánrovým seskupením Bizarre Band. Vydal řadu samostatných písňových alb, debut Hodina duchů (1989) vyšel již ve čtyřech vydáních, jiná alba jsou věnována osudům žen – Dívčí válka (2006) a nedokonalosti mužů – Muži jsou křehcí (2007), s Bizarre Bandem vydal dvojalbum Jihotaje (2017) a s kapelou Jan Burian Band album První láska (2020).

Ale také spisovatel – od roku 1990 vydal řadu knih – od sbírek poezie (Hodina duchů (1990), Ženy muži a jiné básně (2008), vlastních pamětí (Rychle než to zapomenu (1991) Co jsem nezapomněl aneb Z deníku potulného písničkáře (2020), souboru fejetonů a televizních rozhovorů až po knihy inspirované cestováním a poznáváním cizích kultur (např. Dánsko, Island, Chile, ostrovy v Baltském moři, Portugalsko). Napsal už i libreto k opeře a v roce 2012 vyšla jeho obsáhlá monografie o otci – Nežádoucí návraty E. F. Buriana.

Výčet profesí či aktivit a projektů Jiřího Buriana je ale natolik rozsáhlý, že by se z jednoho příspěvku snadno mohl stát román středního rozsahu. Takový románek. Takže se spokojíme s konstatováním, že je známý také jako renomovaný autor rozhlasových pořadů, fejetonista, televizní moderátor, autor dokumentárních filmů, a dokonce jako průvodce turistů po Islandu.  

https://www.janburian.cz

https://www.facebook.com/janburianbox


Aktuální výstava

Dušan Svíba
se profesně pohybuje v zákulisí hudebních pódií, ale také se rád toulá po pustých kopcích či městskou džunglí. Pozoruje okolí a pohotově, se smyslem pro detail, zaznamenává vše pozoruhodné kolem sebe. Výběr snímků, kterými nás Dušan zatím oblažoval pouze na sociálních sítích tak poprvé můžeme zhlédnout v krásném prostředí Kokořínska, v prostoru Nostalgická myš Šemanovice.

Vernisáž uzavře koncert dua Bavor a Javor.

Galerie

kde se pravidelně konají vernisáže výstav a další kulturní akce

Ivan Hlas

Michal Prokop + Luboš Andršt + Jan Hrubý

Mucha

Luboš Pospíšil

Buchty a Loutky

Mäkkelä

Jakub Folvara

Jakub König

Kittchen

MyBand