Program

Aktuálně


DRUHÝ REPREZENTAČNÍ PLES

Sobota 25. Února – 19:00   

Plesová sezóna už klepe na vrata a v Nostalgické myši se i letos budou tvořit Šemanovické plesové dějiny. Pro vás dámy, které se těšíte, že zase provětráte parádní šatičky i své ctěné pánské doprovody, je to určitě dobrá zpráva.

Vloni byla Myš úplně plná, tak si raději rezervujte místo na telefonu 739 268 776, 739 248 850 nebo pište na nostalgickamys@gmail.com.

A zatím pilujte tanečníků kreace.


Nadcházející
SÍTOTISKOVÝ WORKSHOP
S KNEDLO ZELO WEAR

Sobota 25. 3. 2023, 12:00–18:00   

Cena za osobu: 1 500 Kč
Počet účastníků: 2-6 osob

Knedlo zelo wear (KZW) je módní značka a sítotiskové/textilní studio, které tvoří její zakladatel, ilustrátor Jakub Novotný a textilní výtvarnice Zuzana Vápeníková. Dvojice se zaměřuje hlavně na tvorbu autorského oblečení a sítotisk na zakázku pro rozmanité klienty. Pro značku KZW jsou charakteristické ilustrace satiricky zobrazující (nejen) českou kulturu a kreativní upcycling.

V rámci odpoledního workshopu s KZW se seznámíte se sítotiskovou technikou od A do Z. S naší pomocí si ručně vytvoříte grafické předlohy pro tisk a společně pak tyto předlohy převedeme na sítotiskovou šablonu. Následně si budete moci vyzkoušet samotný tisk na látku či papír. Papíry a látkové tašky Vám poskytneme v ceně workshopu, oblečení si můžete přinést vlastní nebo si můžete za příplatek vybrat z naší nabídky přímo od nás.

Domů si odnesete vlastní autorské tisky, jedinečný zážitek a cenné know-how, jak i v domácích podmínkách zvládnout celý proces sítotisku.

Aktuální výstava

Dagestánského umění „KAITAG“

Zveme vás do naší galerie na prodejní výstavu Dagestánského umění „KAITAG“. Originální, ručně vyšívané obrazy tvoří neméně originální autorka s dagestánskými kořeny, Zumrud Gabibulaeva. Umělkyně se snaží udržovat několik staletí starou, téměř zapomenutou tradici výšivek, jejichž tajná technika se v rodině předává z generace na generaci. Přijeďte se o jejich kráse přesvědčit na vlastní oči a třeba si i udělat radost, určitě nebudete litovat.

Galerie

kde se pravidelně konají vernisáže výstav a další kulturní akce

Ivan Hlas

Michal Prokop + Luboš Andršt + Jan Hrubý

Mucha

Luboš Pospíšil

Buchty a Loutky

Mäkkelä

Jakub Folvara

Jakub König

Kittchen

MyBand